Rozmístění nábytku
Také se vám někdy stává nebo stávalo, že jste měli pocit při sezení u konferenčního stolku v obýváku, že byste nejraději změnili celou koncepci pokoje k nepoznání? Připadalo vám, že je stávající rozmístění sedací soupravy, stolku na TV, konferenčního stolku, jídelního stolu a případně dalších předmětů jaksi nesourodé a neútulné?
Pokud jste se rozhodli to změnit, ale stále se vám nedařilo najít to správné řešení, můžete se poradit s odborníky, kteří návrhy bytových interiérů provádí poměrně běžně. My amatéři totiž mnohdy postrádáme cit pro harmonii a ne vždy se nám podaří rozmístit nábytek podle našich skrytých představ, přitom je někdy řešení docela jednoduché. Nechte si poradit a inspirujte se lidmi, kteří se této profesi věnují již řadu let.
Kombinace barev
Možná vám bude připadat malicherné zabývat se do detailu barvami zrovna v interiéru, ale vězte, že barvy hrají stejně zásadní roli, jako prostorové uspořádání. Bytoví architekti mívají pro vnímání barev cit a mohou vám předvést, jak se k sobě hodí některé barevné variace, což může vnímání obytného prostoru posunout na vyšší level. Každá barva má také svou psychologickou funkci, zkrátka jinak na vás bude působit červená a zcela odlišně modrá či žlutá. V souvislosti s barvami byste také měli klást důraz na množství světla v místnostech a nezapomínejte, že čím tmavší malba, nábytek i koberce, tím více stísněně se uvnitř budete cítit.
Méně je někdy více
Za socialismu bývalo zvykem naservírovat do obýváku obytnou stěnu od podlahy ke stropu a proti ní posadit sedací soupravu s konferenčním stolkem. V takové místnosti pak nebylo k hnutí. Zkuste to pojmout odlišně, více vzdušně a s větší volností, toto řešení pak může zásadním způsobem promlouvat i do vaší nálady. Obývací pokoj nemusí být nutně skladištěm věcí, ty můžete klidně umístit do předsíně do vestavěné skříně.